top of page

Ar verta rašyti blogą?


blogas

AR VERTA PRADĖTI RAŠYTI SAVO TINKLARAŠTĮ

Daugiausiai uždirbančių blogų šešetuke rikiuojasi:

1. The Huffington Post (2,330,000 $)

2. Mashable (560,000 $)

3. Perez Hilton (450,000 $)

4. Techcrunch (400,000 $)

5. Smashing Magazine (neprisimenu tikslių sumų)

6. Timothy Sykes (neprisimenu tikslių sumų)

Smagu ir lengva skaičiuoti kitų pinigus, o pavydu pagavusiems sėkmės paukštę? Aš visiškai nepavydžiu. Tinklaraščio rašymas tik iš pirmo žvilgsnio ir tik su tuo niekada nesusidūrusiems atrodo lengva veikla. Mano aplinkos žmonės, matydami kiek tam skiriu savo laiko, taip jau seniai negalvoja ir apie tokią veiklą net nesvajoja.

Kai kam blogo rašymas laiko švaistymas. Daugelis teigia, kad patys negalėtų nė sakinio suregzti apie kažkokį n - tajį blakstienų tušą ar dantų pastą. Svarbiausia suvokti, kad nėra lengvų pinigų ar lengvo darbo (taip, kai kam tai yra pagrindinis darbas, bet ne man). Viskas kas geriausia, jau seniai yra sukurta, o Tu gali padaryti nebent geriau ar prasčiau, o kur dar pritaikymas vietos skaitytojui. Lietuvoje vargu ar tinklaraščių skaitymas kada nors bus toks populiarus kaip Amerikoje ar Anglijoje, ir vargu, ar kas kada gaus didelius pinigus. Kiekvieną sekundę pasaulyje gimsta nuo 1 - 10 naujų blogų, o gal 100, 1000... Tokia veikla užsiimti planuoja daugelis, turintys bent kiek laisvo laiko, pomėgį rašyti, besidomintys naujosiomis technologijos ir turintys sritį, kuri juos domina ir jie jaučiasi bent kiek ekspertais joje. Deja, turime ir pripažinti, kad daugelis blogų taip ir lieka trūnyti interneto gilumoje, nes jų savininkai nerado įkvėpimo ar priežasčių tęsti savo veiklos, nebuvo skaitytojų ar pakankamai motyvacijos diena iš dienos dalintis bent dalimi savo gyvenimo su nepažįstamais.

Mano blogo rašymas prasidėjo nuo motherformother.blogspot.com, (paskui keičiau pavadinimą, kol galiausiai išvis pamiršau), kuriame planavau rašyti apie vaikus, tačiau po kelių mėnesių supratau, kad nė velnio man ši tema neįdomi, kad nesurezgu nei sakinio pampersų temomis, o reikia dar ir ilgai galvoti, apie ką parašyti. Buvo tikra kankynė.

Antras dublis buvo blogas apie kosmetiką: jau kita platforma, kitokia išvaizda, ir kitas turinys, kuriame neturėjo būti temų apie vaikus. Vėliau pasirodė, kad visos temos gali būti suderinamos. Ansčiau minėtų problemų niekada daugiau neiškilo. Man nereikia galvoti, ar aš tą dieną noriu rašyti, nes aš noriu to VISADA, man nereikia galvoti, apie ką aš rašysiu, nes as VISADA turiu, apie ką, tik vienintelis trukdis yra laikas ir aplinkybės.

Baigdama noriu pasakyti, kad jei negali nerašyti, tuomet rašyk. Jei galvoje verda begalė minčių - rašyk. Jei manai, kad kažkam gali padėti, rašyk! Jei žinai, kaip sutaupyti žmonėms laiko, gali net kurti savo verslą. Esmė yra teikti skaitytojui vienokią ar kitokią naudą, arba jį linksminti. Be visa to, turi jausti, kad Tau rašyti ir bendrauti su skaitytojais yra didžiulis malonumas. Tinklaraščio rašymas yra beribė savirealizacijos forma, kuri neturi suvaržymų. Gali būti kuo nori, tikru ar tariamu, gali daryti tai, ką nori.

blogas

Ar mėgsti fotografuoti, bendrauti virtualiai, laiką leisti internete, domėtis naujais dalykais, ieškoti informacijos?

Užduok sau bent dešint panašių klausimų prieš pradėdama. Bet svarbiausia - ar turėsi laiko? Jo reik tikrai daug. Rašasnt, fotografuojant, ieškant informacijos ir atsakinėjant į el. laiškus.

Todėl kiekvieną minutę atsiranda dar vienas naujas tinklaraštis, ir nesvarbu apie ką jis bebūtų, jis tikrai su laiku ras savo pastovų lankytoją, jei jo savininkas turės viziją ir užsispyrimą. Nesu skaičiusi nė vieno iš viršuje paminėtų blogų, tačiau turiu savo mėgstamiausius, be kurių mano pasaulis būtų truputį liūdnesnis. Jei manai, kad kažkam gali būti bent mažyčiu šviesuliu, būtinai rašyk. Sėkmės ir kantrybės.

Skaityk daugiau:

Read More

No tags yet.

Karolina Mikaliūnė

bottom of page